KAMUYA ALIMLAR DONRUDULDU !

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müezzinoğlu kamuya alımları belirli bir süreliğine dondurduklarını bildirdi.

Bir televizyon kanalının canlı yayınında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Mehmet Müezzinoğlu, kamuya alımları belirli bir süreliğine dondurduklarını açıkladı.

Müezzinoğlu, ayrıca önümüzdeki dönemde kamuya personel alımında cimri davranacaklarını söyledi.

Hiçkimsenin eline geçen para 1300 ün altında olmayacak

Asgari ücrete yapılacağı iddia edilen kesintiye ilişkin değerlendirmede bulunan Müezzinoğlu, 2016 itibariyle baktığımız en önemli konu başlığı 1300 lira olarak ilan ettiğimiz net asgari ücret vergiler dolayısıyla 1230 lara kadar iniyordu. Tabii biz bunu kamuoyu açısından hükümetimize götürdük. “Hiçkimsenin eline geçen para 1300 ün altında olmayacak. Bu açığı Maliye Bakanımız bu kayıbı tamamlayacak” dedi ifadelerini kullandı.

Kıdem tazminatı

Bakan Müezzinoğlu kıdem tazminatı düzenlemesiyle ilgili de Dün(önceki gün) itibariyle bu konuda 1 ay konuşmayacağım dedim. Emeklilerimizi memnun edecek bir rakam değil banka görüşmelerimiz sonucu ortaya çıkan. Bu yüzden bankalarla görüşmeler sürüyor henüz olgunlaşmadı. Bu rakama benim gönlüm tabii ki razı değil. O yüzden sayın başbakanımızla bu konuyu görüşeceğiz. 3 yıl için görüşmeler devam ediyor. Ya bir defada ya da 1.yıl 2.yıl diye… Ama biz bir defada olsun isteriz. Şu an söyleyeceğim rakam çok düşük olur. Bekledikleri rakam değil. açıklamasında bulundu.

Kamuya alımları dondurduk

Mehmet Müezzinoğlu, hükümetin kamuya alımları belirli bir süre dondurduğunu bildirerek,  Bir de kamu alımları sistematiğini, kamuya alımı güçlü yaptığımızda, millete hizmetimiz çok artmıyor. Esasında kamuyu bu anlamda daraltan diğer dinamikleri yükseltirsek Türkiye aslında geleceğe daha güvenle bakar. Yalnız o alan değil, önümüzdeki süreçte kamuya personel alımında hükümet olarak cimri davranacağımız bir yıl olacağını söyleyebilirim. Bakanlıklardan gelecek ihtiyaçları minimize ederek değerlendirme yapacağız. açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir