Eş durumundan tayin bekleyen öğretmene müjde!

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme başvurularının 13-25 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını söyledi

MEB Özür Grubu Atamaları için başvuruları 13-25 Ağustos tarihleri arasında alacağını duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, 37 bin öğretmen ataması ile ilgili takvimin de bu hafta ilan edileceğini açıkladı.

Eş durumundan tayin açıklaması bekleyen öğretmenlere iyi haber Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’den geldi. Konu ile ilgili açıklama MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından twitter adresi üzerinden yapıldı.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’in o açıklaması;

“Değerli arkadaşlar özür grubu yer değiştirme başvurularını 13-25 Ağustos arasında alacağız. Bu yıl Yapacağımız 37.000 atamaya ilişkin takvimi de Sn. Bakanı’mızın da TV de söylediği gibi inşallah bu hafta ilan edeceğiz.

Kontenjan dağılımı da yine Sn. Bakanı’mızın ayrıntılı olarak izah ettiği gibi ihtiyacımıza göre, norm kadrolar dikkate alınarak yapılacak. Ayrıca kesintisiz üç yıl konusu da Başbakanlık’ta, çözülecek insallah.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir