Apple, iPhone 8 Modelinde Kavisli Ekran Kullanabilir

Apple’ın 2017 yılında çıkaracağı iPhone 8 modelinde kavisli OLED ekran kullanacağı iddia ediliyor.

Apple, bazı kaynaklara göre LG Display, Sharp ve Japan Display gibi şirketleri de içeren ekran tedarikçilerinden, OLED panellerinin üretimini artırmasını istiyor. Apple’ın iPhone’un 10. yıl dönümü için büyük planları olduğu ve kavisli bir OLED ekran kullanmanın, bu stratejinin bir parçası olabileceği söyleniyor.

Bununla birlikte, henüz hiçbir şey kesinleşmiş değil. Apple OLED ekranlı iPhone için araştırmalarına devam ediyor olsa da, önümüzdeki yıl böyle bir model göremeyebiliriz. Wall Street Journal’ın raporuna göre kavisli OLED ekranlı bir iPhone, Apple’ın düşündüğü 10 değişik prototipten sadece biri.

Apple’ın OLED panel kullanma isteği, akıllı telefon pazarındaki en büyük rakiplerinden biri olan Samsung ile daha iyi rekabet etme isteğinden kaynaklanıyor. Şirketin Samsung telefonlarındaki ekranlardan daha yüksek çözünürlük sunan prototip OLED panellerini tedarikçilerden istediği söyleniyor.

Alınan bilgilere göre, Apple’ın diğer üç ekran tedarikçisi 2018 yılına kadar üretim kapasitelerini istenen seviyeye getiremeyebilir. iPhone 8 için yeterli OLED ekranı üretebilmek için Sharp’ın 5 milyar dolar harcaması gerektiği ifade ediliyor.

 

KAYNAK : https://www.technopat.net/2016/11/29/apple-iphone-8-modelinde-kavisli-ekran-kullanabilir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir