Emekliye faizsiz kredi, İşte detaylar

Emeklilere önemli müjdeler yolda. Sosyal paket çalışmaları devam ederken emeklilere faizsiz kredi desteği’nin detayları ortaya çıktı.

UZUN VADE İMKANI

Emeklilere faizsiz kredi kamu bankaları tarafından kullandırılacak. Takvim’in haberine göre emekliler kamu bankalarından maaşının 10 katına varan tutarda kredi çekebilecek. Örneğin; maaşı bin 500 lira olan bir emeklinin kullanacağı kredi, 15 bin liraya varan tutarda olacak. Kredinin geri ödemeleri ise 1 yıl sonra başlayacak. Yani krediyi kullanan emekli, ilk yıl bankaya hiç geri ödeme yapmayacak. 1 yıl sonra başlayacak taksitler de faizsiz olacak. Emeklilere faizsiz kredide uzun vade imkanı sağlanacak.

SEYYANEN ZAM, İNTİBAK, PROMOSYON…

Kredi desteği için çalışmaların sürdüğü ifade edilirken; sosyal pakette emekliler için bunun yanı sıra seyyanen zam, intibak, promosyon gibi müjdelerin yer aldığı belirtiliyor. Ayrıca paketin prim günü eksiği nedeniyle emekli olamayanlardan gençlere, işçilerden memurlara kadar geniş bir kesimi rahatlatacak maddeler içerdiği ifade ediliyor. 10 maddelik bu paket, çalışmalar tamamlandıktan sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir