Eczaneler çözümü VERA Delta’da buldu

VERA Delta’nın eczane entegrasyonuyla SGK adına alınan katılım bedeli karmaşası son buldu. Eczaneler SGK adına, tahsil ettikleri ücretleri ciro ve vergi matrahını etkilemeden GİB onaylı olarak fiş üzerinde gösterebiliyorlar.

Dünyada bir ilki gerçekleştirip Yazar Kasa ve POS makinesini aynı cihaz üzerinde birleştirerek VERA Delta’yı hayata geçiren, inovasyon alanında Türkiye’nin gururu olan MT Bilgi Teknolojileri, hayata geçirdiği sektörel çözümlerle de fark yaratıyor. Araştırma ve geliştirme çalışmalarını esnafın işini kolaylaştıran ve ekstra gelir kazanmasını sağlayacak hizmetler doğrultusunda kurgulayan VERA’nın sunduğu çözümlerden biri de Eczane Otomasyonu. VERA Eczane Otomasyonu eczacıların işini kolaylaştırıp sektörün ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üreterek, yeni nesil yazarkasa POS alım sürecinde eczanelerin tercih sebebi oldu. Artık Sosyal Güvenlik Kurumu adına tahsil edilen katılım bedeli karmaşası da ortadan kalktı. Eczaneler hem devlet adına tahsil ettikleri paranın vergisini ödemek zorunda kalmıyorlar, hem de ilaç isimleri ve fiyatları fişte göründüğü için müşteriyle karşı karşıya gelmiyorlar.
GİB onaylı çözümler 
Yeni Nesil Ödeme sistemlerinden önce eczaneler SGK adına tahsil ettikleri bedellere de fiş kesmek zorunda kaldıklarından herhangi bir kazançları olmadığı halde vergisini ödemeleri gerekmekteydi. VERA Yeni Nesil Satış ve ödeme sistemleri tarafından gerçekleştirilen offline uygulama ve entegre olduğu Eczanem uygulamaları ile bu sorun ortadan kalktı. Artık eczaneler SGK adına, nakit ya da kredi kartıyla, tahsil ettikleri ücretleri ciro ve vergi matrahını etkilemeden GİB onaylı olarak ‘Muayene Katılım Payı’ adıyla fiş üzerinde gösterebiliyorlar.
Rakiplerine göre çok önde 
İstanbul Sultangazi Zeynep Eczanesi Sahibi Tolga Acar, VERA Delta’yla birlikte iş yükünün azalmasından oldukça memnun olduğunu belirterek “SGK katkı payına getirilen çözüm ile yapılan her satışın ardından ayrıştırma yapabilmek için tek tek kontrol etme endişemiz ortadan kalkmış oldu. İş yükümüzü hafifleten yeni sistem oldukça kolaylık sağladı. VERA Delta’yı rakiplerine göre vizyon olarak çok önde görüyorum. Bu potansiyelde bir işe ilk defa bir Türk şirketinin yatırım yapması benim dikkatimi çeken ilk unsur oldu. VERA’nın sektörlere olan hakimiyeti, araştırma ve geliştirmeleri ekibimizi oldukça etkiledi. Araştırma yaparken özellikle programlarla entegre çalışabilen bir kasa olmasını istedik ve bu sebeple kullanacağımız yazarkasa POS markasında VERA Delta’yı tercih ettik” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir