55 milyon size çıkarsa ne yaparsınız?

Tüm Türkiye’yi Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi’nin büyük ikramiyesi olan 55 milyon liranın heyecanı sardı.

Vatandaşlar 31 Aralık 2015’te yapılacak yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesi olarak belirlenen 55 milyon liranın kendilerine çıkmaları durumunda, ne yapacaklarını anlattı.

Hayallerini gerçekleştirmek için Milli Piyango bayilerinde kuyruğa giren vatandaşlardan bazıları, “55 milyonu 155 milyon yapardım herhalde, harcayıp bitirmezdim hemen, üzerine katmak için bir şeyler yapardım”, “Hiç düşünmedim. Yiyebilirim de bağışlayabilirim”, “55 milyon bana çıksa babama veririm”, “Pavyonlarda yerim”, “Araba alırdım” ifadelerini kullandı. Büyük ikramiyeden umutları olmayan bazı vatandaşlar ise, “Fakirin ne beklentisi olur. Para parayı çeker. Bize çıkmaz. Zenginler alır, seyahate gider. Bizler gidemeyiz. Biz evimizden çıkamıyoruz. Bizim neyimiz var ki”, “Yaş bulmuş 80’i, ben bu yaştan sonra ne yapacağım, insanlara yardım ederdim” şeklinde konuştu.

Milli Piyango İdaresi yetkililerinden alınan bilgilere göre, Yılbaşı özel çekilişi kapsamında verilecek toplam ikramiye ise 289 milyon 465 bin lira olacak. Büyük ikramiye dışında ise 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 3 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiye verilecek. Yılbaşı özel çekilişi için 29 Kasım 2015 tarihinden itibaren piyasaya sürülecek olan biletlerin fiyatları ise tam 50, yarım 25, çeyrek ise 12,5 TL olacak.

Öte yandan, 55 milyon liralık büyük ikramiyenin yaklaşık yarım ton ağırlığında olduğu öğrenildi.

UĞUR KAN YÜKSEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir